V pátek 20. 9. žáci zhlédli divadelní představení z repertoáru Divadélka pro školy, které k nám jezdí každý školní rok. Tentokrát bylo pro žáky 1. stupně připraveno představení s názvem Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná. V úvodu byl žákům představen mudrc Ezop, který potom přitažlivou formou s pomocí loutek vyprávěl známé bajky (Havran a liška, Osel a stín, Zajíc a želva,…). Na závěr každé bajky nechybělo typické ponaučení. Na žáky 2. stupně čekalo představení Don Quijote a ti druzí aneb Zlatý věk španělské literatury. Přenesli jsme se do období pozdní renesance a baroka a seznámili se s díly Lope de Vegy, Tirsa de Moliny. Představení bylo zakončeno ukázkou nejznámějšího díla zlatého věku a literatury Španělska vůbec, satirického románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha od spisovatele a dramatika Miguela de Cervantes y Saavedra. Obě představení byla humorná, velmi pěkně zpracovaná a všem se nám líbila.

Mgr. Petra Slámová