V rámci výuky přírodopisu jsme se s žáky šestého ročníku vydali k místnímu rybníku Haťáku, který na začátku měsíce října byl vypuštěn a vyloven místními rybáři. Tento tradiční podzimní rituál je nejen důležitou událostí pro místní rybáře, ale také skvělou příležitostí, jak se žáci mohou dozvědět více o ekosystémech, které jsou tak neodmyslitelně spojené s vodními plochami.

Na dně rybníka jsme našli pozůstatky schránek mlže – škeble rybničné a ve výpusti, kde ještě odtékala zbylá voda z rybníka, plavaly malé ryby a pod kamenem se nám ukryl rak, ze kterého bylo vidět už jen ocasní ploutvičku.

Přestože nám na zpáteční cestě počasí nepřálo a začalo pršet, už se těšíme na další přírodovědnou vycházku a jsme zvědaví, jaké téma pro nás paní učitelka připraví.

Vaši šesťáci